לא תמכור את חיפה!

חיפה ניצבת מול שני איומים גדולים שיחרצו את גורלה. מה אתם יודעים עליהם?

האיום הראשון.
ירושלים דיסי, או הממשלות לדורותיהן, שלא ראו את חיפה מעולם והתרגלו לזרוק עליה את כל הפסולת של המדינה. דלקים וחומרים מסוכנים שלא יביישו כורים אטומים. אנחנו החיפאים איכשהו קיבלנו את זה, לא התנגדנו לכל מה שעשו לנו מתחת לרדאר ובחדרי חדרים. כך הם פגעו לא רק בבריאות שלנו, אלא גם בכלכלה של העיר, באפשרויות התעסוקה ובערכי הנדל"ן.

איפה היו ראשי הערים, ולמה הם לא שמרו עלינו? הם לא רצו לריב עם ירושלים (מי צריך כותרות בעיתונים?). הם עבדו קשה שיהיה להם שקט תעשייתי.

כשנכנסתי ללשכת ראש העיר, היו כבר כמה עובדות מוגמרות בפרויקטי תשתית ענקיים כמו נמל המפרץ הכולל נמל דלקים חדש ו"חיבורי נמל המפרץ"- הצנרת שמחברת את בתי הזיקוק לנמל הדלקים המיועד.

שמעתם אי פעם שמישהו התנגד להם? לא. אולי שמעתם התרברבות "על שהצליחו להביא מהממשלה כסף לחיפה". בזכות ה"מתנה" הזו, 2 מליארד ₪, תקבלו בשנת 2024 נמל דלקים חדש גדול פי 6 ורציף כימיקלים חדש גדול פי 3! (תת״ל 118). למה ב 2024? כי חמש שנים עיכבתי את הקמת הפרויקט, הם מחכים לראש עיר שישתף איתם פעולה.

היום הממשלה מקדמת את התכנית "לניקוי המפרץ ופינוי בז"ן" (תמ״א 75). רק שאין לה תקציב לניקוי הקרקעות המזוהמות, עבור 120 אלף יחידות דיור הסמוכות לנמל הדלקים החדש, במרחב בו יאוחסנו 550 אלף טון של חומרים מסוכנים.

מי ירצה לקנות נכס בשכונה ולגזור את עצמו לחיי חולי ועוני? (רמז: אוכלוסיות מוחלשות). מה זה אומר על ערכי הנכסים שלכם? שהם ימשיכו לרדת.

האיום השני.
השפעתו הולכת וגדלה במערכת הבחירות הנוכחית: הנדל״ניסטים.

מבול של יזמי נדל"ן תומכים בימים אלה במועמדים לראשות העיר, הפכו לשחקנים פוליטיים משמעותיים בין אם מאחורי הקלעים בנסתר, או בחזית בגלוי.

זו עיסקה כלכלית מצויינת להשקיע היום מליון ש"ח או שניים על שלטי חוצות ענקיים, ולקבל תוך שנים ספורות החזר של עשרות ומאות מליוני שקלים. השקעה בתנאים מעולים.

אם אתם לא רוצים להתעורר עוד כמה שנים לתוך בניה פרועה (יותר ממה שיש היום), לסבול מהיעלמות שטחים ירוקים ולגלות את עצמכם חיים בשכונות מגורים דלות שנבנות בהשקעה מינימלית – תבחרו ראש עיר שלא תמכור אתכם.

(ממליצה לתת קפיצה ולראות את הפרומו: שכונה מתחדשת שכבר סובלת מהיעדר תכנון של המרחב הציבורי, היעדר תחבורה ציבורית, מחסור בשטחים ירוקים, והכל בשביל עוד כמה עשרות דירות. אני, כמתכננת ערים, לא הייתי מאשרת את התכנון של השכונה אילו היה מתבצע בימיי).

▪️▪️▪️

אם אתם דואגים לבריאות של הילדים והנכדים שלכם, תדאגו שיהיה כאן ראש עיר שתגן עליכם.

אם ערכי הנדל”ן של הנכסים שלכם חשובים לכם (ונמאס לכם לקנא בחברים שלכם שהדירה שלהם במרכז הארץ שווה פי 4), ואם אתם לא מוכנים שהסלאמס של היום יהפוך לסלאמס של המחר- תבחרו ראש עיר שתשמור עליכם.

▪️▪️▪️▪️

אני לא אמכור את העיר בשביל אף דיל פוליטי. אני מבינה את התכניות שלהם לעומק, רואה קדימה את המהלכים שהם עושים, הם שקופים לעיני. אני מריחה קומבינות ועוצרת אותם בלי לפחד. אני שמרתי עליכם חמש שנים, ואני אמשיך לשמור. אני אריב עם כל מי שצריך, כי החיים שלנו ושל הילדים שלנו יותר חשובים מהכל.

תבדקו, תשאלו, תחקרו.
אל תתנו לשטיפות המוח לשבש לכם את קו המחשבה.

אל תמכרו את החיים שלכם, לאלה שלא ישמרו עליכם.